לוגו צעדים בית חינוך יער טבע

צוות צעדים

מהפעילות הראשונה שהתקיימה היה את החזון והרצון לקרב אנשים, וילדים לטבע ולעצמם.
בצעדים תוכלו להצטרף לקהילה שלמה ששמה לה למטרה להתחבר לטבע, לעצמנו וביחד לחיות את החיים במלואם

רז ביטון

מייסד צעדים

בעל תואר במדעי ההתנהגות , מדריך טיולים , מאמן אישי (קואצ'ינג )מנחה לניווט טבעי, חקלאי, מדריך גששות ומספר סיפורים. ​ ​ רז מאמין גדול באותנטיות, ובקרבה לטבע. ככל שאנחנו נתרחק מהפרא שבנו כך אנו מתרחקים מעצמנו ומכבים את האש שדוחפת אותנו להרפתקה והכרה של מקומות ורבדים חדשים

אור ברגהאוס

רכז שטח, ששות וסימני שדה.

מאז שאני ילד אהבתי לצאת החוצה, לעקוב אחר בעלי חיים, להתבונן בהם ובסימנים שהם משאירים. הרצון להעמיק את ההיכרות עם בעלי החיים מלווה אותי מאז והגששות עבורי היא מעבר למקצוע- היא דרך חיים. אני רואה בגששות תפיסת חיים שמזמינה אותנו להיות ערניים ומודעים לכל מה שקורה סביבנו בכל זמן ובכל מקום. כיום אני מנחה סדנאות שטח וגששות. בעל הערכה של גששות סימנים דרגה 4 מעמותת Cybertracker. חי באלמגור, נשוי לנטע ואב לעופר ודרור.

נטע ברגהאוס

מדריכת גששות ורכזת הדרכה

אוהבת טבע ובעלי חיים, מלאה בסקרנות, פליאה מהסובב אותנו ורצון להעמיק את החיבור עוד ועוד. עוסקת כעשרים שנה בתחום הטיילות, קיימות, חינוך חוץ והנחיית סדנאות שטח וגששות. בעלת הערכה של גששות סימנים דרגה 4 מעמותת Cybertracker. הגששות עבורי היא חוויות ההתרגשות שבמפגש עם כל יצור חי, קטן כגדול. זו ההזמנה וההזדמנות להבין את ההתרחשויות והסיפורים שמתרחשים סביבנו דרך העקבות וסימני השדה ולהגביר את תחושת "הבית" גם כשאנחנו בחוץ. אני מתאהבת במיומנות הזו כל יום מחדש. חולקת את האהבה הזו עם אור ועם ילדי, עופר ודרור.

ד"ר אופירה רול

יועצת חינוכית

מאמינה ביצירת מציאות חינוכית ודיאלוגית, תוך הבנת המרחב הבטוח להיות אותנטי ובוחר.ת. ​ אופירה מרצה במכללת אורנים ובגורדון, חוקרת דיאלוג, מפתחת וכותבת קוריקולום במייזמים חינוכים, ומובילה ויוצרת קהילות עם מודעות ריגשית, סביבתית, תרבותית ומגדרית. מסע החיים, הסקרנות ואהבת הלמידה הובילו את אופירה לחקר הדיאלוג ברמה הפרקטית חינוכית, הפילוסופית ומה שבינהן. העבודה עם "צעדים" מפגישה את החזון, המציאות, החלום, והנסיון הרב והכלים שאופירה חוותה בעבודתה בחינוך ופיתחה במסע החיים בבתי ספר ואוניברסיטאות במדינות שונות. ​ מאמינה במפגש האנושי והדיאלוגי עם עצמנו, עם הסביבה האנושית והטבעית. הדיאלוג מתהווה תוך שילוב הקשבה, יצירה, שיח, התנסות ומרחב לבחור. בצעדים כל אלו משתלבים באותנטיות מאפשרת. אמא לשלושה ובת זוג.

זוהר עומר

מדריך מוביל

מטפל בפסיכותרפיה טראנס פרסונאל הוליסטית (מסלול ארבע שנתי) במכללת רידמן. ​ מנחה ומדריך קבוצות ילדים ומבוגרים בגישה התייחסותית והתפתחותית במסגרות- טבע תרפיה, תקשורת מקרבת, פוקוסינג, מדיטציה, ליווי צמיחה ודינמיקה קבוצתית, מלאכות ומיומנויות חיים קדומות. ​ אני מאמין גדול של הטבע ובמרחב הטבעי- הוא הרופא/ היועץ, האמא ואבא הטוב ביותר ומספק לנו את כל אשר הוא דורש מאתנו.

פז ששון

מדריכה

פז מגשימה בצעדים את השאיפה להנחיל את האהבה והאחדות עם הטבע שעוטף אותנו, כיצד לנהוג בו בכבוד מתוך ההבנה שאנו חלק ממנו והוא מאיתנו. לתת מקום לחיבור פנימי אשר מתעצם ככל שאנחנו מתקרבים ושוהים בטבע ומתוך אותו חיבור- להיות, ללמוד, להתבונן וליצור. בוגרת חוגי סיירות של קק"ל, מדריכת רכיבה טיפולית מוסמכת, בוגרת קורס רוקחות טבעית – מכללת לבונה. בוגרת קורס מיומניות חיים קדומות מתאם ארגון "בני אדמה"

יהונתן ביטון

מדריך/ומוביל תיאטרון היער

בעל תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה לגיל הרך. ולימודי בובונאות ומשחק. בעל תאטרון בובות נודד. אומן יוצר ותפאורן. מייעץ אומנותית ומלווה תהליכי יצירה בתחום אומנויות הבמה. מאמין בתאטרון הבובות ככלי חינוכי וטיפולי ומחובר בנימים הדקים אל הילד הפנימי, הנצחי שיש בו תשוקה וחיבור ראשוני ומהותי אל הנשמה. משם מגיע החיבור לקסם, למסתורין ולפנטזיה שלובשים ופושטים צורה גם ביער ובטבע שסביבנו.

אמיר פאר

מדריך

אני מאמין שדרך ההימצאות בטבע אפשר ליצור מקום אחר וטוב עבור ילדינו. מקום בו אפשר לצמוח, ליצור, לגלות עולמות חדשים ובעיקר לגדול בהנאה גדולה. עבודה בצעדים היא הגשמת חלום עבורי, ללוות תהליכים חינוכיים במרחב שהוא פחות פורמאלי ובעיקר ההזדמנות ליצור לאחרים ולי מקום בעולם בו חיים בכנות, יצירתיות, אהבה ואומץ לב. גדלתי במושב שומרה וכיום מתגורר ביישוב גיתה ביחד עם בת זוגתי, שני וילדתינו, רובי. בהכשרתי המקצועית, בעל תעודת הוראה לביולוגיה וחקלאות, נסיון בהוראה במשרד החינוך כחמש שנים כמורה ומחנך. מנחה סדנאות שטח מטעם וינגייט ובוגר תואר ראשון Bsc במדעי הסביבה.

תכנים אחרונים