לוגו צעדים בית חינוך יער טבע

מודל הפרא

מודל הפרא מציג גישת חיים בה מוצעים שבעה עוגנים. אלה מכוונים אותנו פנימה והחוצה בתהליך זיהוי ומפגש עם האני האותנטי. כל עוגן במודל מאפיין היבט אחר אך קשור למכלול היוצר את האחד.ת. העוגנים מובאים בסימבוליות טבעית על ידי בעלי-חיים. כל אחת ואחד מבעלי החיים מייצגים התמודדות והכרות עם האני האותנטי.

עוגן הפיל

מייצג את היכולת להכיר, לתרגל ולהפנים שבטיות קהילתית. בשבטיות מתבהרת ההבנה שאנחנו חלק ממשהו גדול מעצמנו כחלק ממשפחה, קהילה, או שבט.

עוגן הגירית

מייצג את היכולת להיות באותנטיות המחוברת לרצונות ללא פחד. האותנטיות לבחור ללא תלות ולחיות את האמת האישית כחלק מהמרבד האנושי המגוון ללא התנצלות.

עוגן הינשוף

מייצג את היכולת להתבונן תוך הקשבה, סקרנות והיפרדות מאפטיה. ההתבוננות מחברת ללמידה של תהליכים מורכבים תוך חיבור לאינטואיציה.

עוגן הקיפוד

מייצג את היכולת להיות באינטימיות המאפשרת להנות בלי פחד להיות לבד. האינטימיות מציעה זמן איכות המשחרר מהתלות באחר ומחדדת את קבלת העצמי.

עוגן הג'ירפה

מייצג את תחושת הענווה תוך ראייה רחבה, בטוחה ובוטחת. זאת תוך אורך רוח, תקשורת מקרבת, חיפוש הטוב והחוזקות באחר. בעוגן זה ישנה היכולת לתמוך וללוות את האחר בפיתוח והכרות עם העוגנים השונים.

עוגן המונרך

מייצג את המשמעות בהוויה הבין דורית המניעה לעשייה מבוססת מסורות ותהליכים הנשמרים ומשתנים בשרשרת הדורות. המפגש הבין דורי מאפשר למידה וחוויה של מיומנויות חיים עתיקות.

עוגן הדולפין

מייצג את ההבנה הטמונה בחוכמת חיים קדומה של פשוט להיות, תוך משחקיות, עשייה וחדוות חיים אינסופית. המניע הוא רצון כנה להעניק ולתרום ממה שאני טוב.ה בו מתוך אהבה.

"השהייה בטבע מזמינה נוכחות ברגע הזה. להיות נוכח במרחב הפתוח, משמעו להיות בהסכמה שלא יודעים איך זה ייגמר"

תכנים אחרונים